Sensovet veterinārā klīnika

Magnētiskā rezonanse

Magnētiskā Rezonanse (MRT/MRI) ir modernākā izmeklēšanas metode medicīnā un veterinārmedicīnā. Tas ir viens no pacienta veselībai nekaitīgākajiem izmeklēšanas veidiem, jo, atšķirībā no citiem (kā piemēram rentgenogrāfijas un datortomogrāfijas), neizmanto jonizējošo starojumu, bet gan elektromagnētiskos viļņus un magnētisko lauku. Magnētiskās rezonanses izmeklējumos nav vajadzības pēc invazīvām kontrastprocedūrām (piemēram mielogrāfijas). Tā sniedz lielisku informāciju par mīkstajiem audiem pat tad, kad tos no visām pusēm apņem kauls, kā tas ir ar smadzenēm galvaskausā un mugurkaulājā, audiem bļodas dobumā. Jāņem vērā lielisko izšķirtspēju saitēm, stiegrām un locītavas skrimslim un to pārmaiņām patoloģiju gadījumos, kas lieliski nosākāmas MR izmeklējumos bet ar citiem izmeklējumiem var nebūt pat redzamas.

Magnētiskā rezonanse sniedz lielisku informāciju par vidusauss un iekšējās auss slimībām ( vidusauss polipi, vidusauss iekaisumi, iekšējās auss iekaisumi, jaunveidojumi).

Veterinārajā neiroloģijā magnētiskā rezonanse sniedz iespēju precīzi noteikt galvas un muguras smadzeņu stāvokli dažādu slimību gadījumos un noteikt diagnozi. Uz diagnozi balstīta ārstēšana vienmēr ir efektīvāka un ar lielāku iespēju ātrāk atveseļoties. Magnētiskā rezonanse ir vienkāršakais veids, kā kontrolēt ārstēšanās gaitu neiroloģiskajiem pacientiem ar iekaisumiem, veidojumiem, šķidrumu kolāžām nervu sistēmā.

Magnētiskā rezonanse (MRI) sniedz iespējas precīzi noteikt galvas smadzeņu un muguras smadzeņu slimības (encefalīts, mielīts, gliomas, skriemeļstarpas disku slimības, siringomielijas, iedzimtas smadzeņu slimības). Tāpat iespējams noteikt perifērās nervu sistēmas slimības (audzējus, neirofibromas, Cauda equina kompresijas) izmaiņas muskuļos perifēro nervu slimību gadījumos.

 – Lai nodrošinātu apvidus nekustīgumu un labākos nosacījumus diagnostisko attēlu iegūšanai, magnētiskās rezonanses izmeklējumi tiek veikti vispārējā anastēzijā ar inhalāciju

 – Izmeklējumi notiek pēc iepriekšēja pieraksta un pēc iepriekšējas vizītes pie mūsu veterinārārsta Aleksandra Ozola. 

 – Lai pieteiktos izmeklējumam, zvanīt +371 67600109 !

! Atgādinām, ka izmeklējuma laikā dzīvniekam jābūt tukšā dūšā (neēdušam 6h un nedzērušam 2h pirms izmeklējuma) !

 

!!! Sākot ar 06.03.2023. magnētiskās rezonanses izmeklējumi dzīvniekiem pieejami katru darba dienu !!!